זכויות יוצרים, קניין רוחני, דיני מדיה ואינטרנט - עו"ד טוני גרינמן

חדשות

זכויות יוצרים: אד שירן זכה בתביעת זכויות יוצרים באנגליה

בתיק זה תבעו שלושה תובעים: אד שירן, המפיק סטיבן מקצ'און והשותף לכתיבה ג'ון מקדייד, שכתבו והפיקו ביחד את השיר "Shape of you", שהיה להיט מצליח ברחבי העולם בשנת 2017. הנתבעים הם מר רוס דונגיו סמי צ'וקרי שכתבו והפיקו את השיר "Oh why" בשנת 2015.

למאמר במלואו >

זכויות יוצרים: משרד זכויות היוצרים האמריקאי קבע כי אין זכויות יוצרים ביצירה שנוצרה בבינה מלאכותית

וועדת ערער של משרד זכויות היוצרים האמריקאי דחתה ערער על החלטת המשרד שלא לרשום זכויות יוצרים ביצירה אומנותית דו ממדית שנוצרה על ידי בינה מלאכותית. היצירה, מכונה "A recent entrance to paradise" (כניסה מהזמן האחרון לגן עדן).

למאמר במלואו >

זכויות יוצרים: סיפור על אליעזר בן יהודה וזכויות יוצרים

בית המשפט המחוזי בחיפה קיבל את תביעת מתי כספי בגין הפרת זכויות יוצרים וזכותו המוסרית בלחן שהלחין, שנתבע השתמש בו לצרכיו הפוליטיים. המוזיקאי הידוע מתי כספי הגיש תביעה בגין הפרת זכות היוצרים שלו והפרת זכותו המוסרית בלחן שהלחין לשיר "אליעזר בן יהודה", שאת מילותיו חיבר ירון לונדון. כספי תבע צו מניעה קבוע ופיצוי סטטוטורי בסך של 300,000 ₪. טענות כספי הופנו כלפי שני סרטוני תעמולת בחירות שנוצרו עבור הנתבע שהתמודד בבחירות לתפקיד ראש עיריית אריאל, באוקטובר 2018. הסרטונים כללו מסרי תעמולת בחירות, תוך שינוי מילות השיר למילות שבח והלל לנתבע על רקע לחן השיר. לטענת התובע, שני הסרטונים הופיעו בדף הפייסבוק של הנתבע.

למאמר במלואו >

זכויות יוצרים: הפרת זכויות יוצרים במחשבון משכנתא

באחרונה התקבלה בקשה לצו מניעה זמני נגד המשיבה בלו ג'ירף מדיה בע"מ שהגישה אופטימאי בע"מ. צו המניעה הזמני נועד למנוע מהמשיבה או מי מטעמה להפעיל, "מחשבון משכנתא" או להשתמש בו או לפרסם אותו. המחשבון מצוי באתר אינטרנט של המשיבה. המבקשת טענה כי המשיבה הפרה את זכויות היוצרים שלה בהעתקה של מחשבון המשכנתא שהיא יצרה, תוך הפרת הוראות חוק זכות יוצרים וחוקים אחרים.

למאמר במלואו >

סימני מסחר ודיני אינטרנט: דחיית עילת תביעה של תובעת כנגד פייסבוק על השבתת חשבונות מפרים

תביעה שנדחתה בבית המשפט המחוזי באוגוסט האחרון, על סגירת חשבון הפייסבוק של התובעת כי השתמשה בו למכירת מוצרים מזויפים. בנוסף לחשבון התובעת, הושבתו או הושעו קבוצת הפייסבוק, עמוד האינסטגרם ופרופילים של מנהלי הקבוצה ובנם לטענתה, ללא התראה לאחר קבלת תלונות מצד הנתבעות בדבר הפרת זכויות קניין רוחני בחשבונות הללו. הסוגייה המרכזית היא האם קיימת לתובעת עילה משפטית להורות לפייסבוק להשיב לפעילות את חשבונותיה שהופעלו על ידה ואחרים, לאחר שאלו הושבתו בנימוק שנעשתה בהם פעילות המפרה זכויות קניין רוחני של צדדי ג'.

למאמר במלואו >

זכויות יוצרים: הפרה עקיפה לפי סעיף 48 לחוק זכות יוצרים

פסק דין שניתן באחרונה בבית המשפט השלום עסק בדוקטרינת ההפרה העקיפה. התובעת, רמות ליד אוניברסיטת תל אביב בע"מ, הינה חברה להוצאה לאור שתבעה את חסן עלי מסאלחה מוחסן שהפעיל חנות בכפר קרע בשם "ספריית אלהוד". התביעה, הוגשה בגין הפרה עקיפה של זכויות היוצרים של התובעת והתקבלה בחלקה. בית המשפט חייב את הנתבעת לשלם לתובעת הפיצוי בסך של 30,000 ש"ח בגין שני כותרים נשוא התביעה.

למאמר במלואו >

דפים: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 18 (סה"כ: 107)
צור קשר

אני מעוניין בקבלת ניוזלטר חינם
ועדכונים על דיני קניין רוחני,
זכויות יוצרים, סימני מסחר,
דיני מדיה ותקשורת ודיני אינטרנט
לכתובת הדואר האלקטרוני.