זכויות יוצרים, קניין רוחני, דיני מדיה ואינטרנט - עו"ד טוני גרינמן

מאמרים

הגנה על פורמטים של תכניות טלוויזיה

קטע מתוך פרק 3 בספר "זכויות יוצרים" של עו"ד טוני גרינמן (מהדורה שלישית, 2020)

למאמר במלואו >

שימוש הוגן בדיני זכויות יוצרים

פרק ד' לחוק זכות יוצרים, שכותרתו 'שימושים מותרים', מפרט שורה ארוכה של מגבלות וחריגים לזכויות הבלעדיות של בעל זכויות היוצרים. שימושים אלה כפופים לתנאים מסוימים ובמסגרתם משתמשים רשאים להשתמש ביצירות גם ללא הסכמה של בעל זכויות היוצרים וללא צורך בתשלום תמלוגים. שני חריגים נוספים נוצרו בחקיקה נפרדת.

למאמר במלואו >

זכויות יוצרים: סיפורי קניין רוחני 5 [טיילור תמשיך לשחק]

כותבי השירים שון הול ונתן בטלר הגישו תביעה נגד הזמרת והמלחינה המפורסמת טיילור סוויפט בבית המשפט הפדרלי במחוז המרכז של מדינת קליפורניה. התביעה נטען כי שירה של סוויפת "Shake it Off" משנת 2014 כולל משפט המפר את זכויות היוצרים של התובעים בשיר "Playas Gon’ Play", אשר בוצע בשנת 2001 על-ידי להקת 3LW.

למאמר במלואו >

זכויות יוצרים: סיפורי קניין רוחני 4 [מי שניצח דינוזאורים מנצח גם טענות להפרת זכויות יוצרים]

סטיבן ספילברג הוא, כידוע, אחד הבמאים המוצלחים ביותר בכל הזמנים אשר זכה בפרסי אוסקר, גלובוס הזהב, ועוד רבים אחרים. סרטיו הכניסו הכנסות בקופות הקולנוע של מעל 9 מיליארד דולר. בין סרטיו הגדולים נמצאים אי.טי. חבר מכוכב אחר, רשימת שינלדר, מלתעות, פארק היורה, להציל את תוראי ריאן וגשר המרגלים. כמו כל דבר טוב המגיע עם מחיר, כך גם ספילברג לא נהנה רק מהתהילה הגדולה ונאלץ להתמודד עם תביעות רבות שהוגשו בטעות להפרת זכויות יוצרים.

למאמר במלואו >

זכויות יוצרים: סיפורי קניין רוחני 3 [כוס הלימונדה שהולידה את התאגידים לניהול זכויות קניין רוחני]

ערב אחד ב- 1847, ישב המלחין הצרפתי, ארנסט בורג'ה  בבית הקפה הפריזאי הפופולרי בשם Café Concert Les Ambassadeurs ושתה כוס לימונדה עם שני חבריו, המלחינים ויקטור פריזוט ופול הנריון. התזמורת החלה לנגן את הלחן של בורג'ה, "בלואטס". המלחין רתח מזעם על שאיש לא ביקש את רשותו לכך ולא הציע לו כל תשלום. על כן, סירב בסוף הערב לשלם בעד המשקה שלו.

למאמר במלואו >

זכויות יוצרים: סיפורי קניין רוחני 2 [הקול של בט - על הקניין הרוחני בקולה של בט מידלר]

השחקנית והזמרת בט מידלר, זוכת שלושה פרסי "גראמי", פרצה ככוכבת קולנוע וזמרת מפורסמת בשנות השבעים והשמונים. אחד מלהיטיה היה "האם אתה רוצה לרקוד?" (Do You Want To Dance?), קובר של שירו של בובי פרימן, אותו ביצעה בקולה הייחודי ב- 1972. הביצוע נכלל באלבומה המוצל של מידלה, The Divine Miss M.

למאמר במלואו >

דפים: [1] 2 3 4 5 6 (סה"כ: 31)
צור קשר

אני מעוניין בקבלת ניוזלטר חינם
ועדכונים על דיני קניין רוחני,
זכויות יוצרים, סימני מסחר,
דיני מדיה ותקשורת ודיני אינטרנט
לכתובת הדואר האלקטרוני.